لطفا سوالات خود را با کلیک بر روی گزینه نظر بدهید در انتهای هر مطلب و ثبت ایمیلتان مطرح فرمایید
تجربیات شخصیتان در درمان بیماریها به روشهای محلی و سنتی را به این وبلاگ ارسال کنید تا آن را به دیگران معرفی کنیم
سوره عبس ، آیه 24 : فالینظر الانسان الی طعامه *_*_*_*_*_*_* سوره مومنون ، آیه 51 : کلوا من الطیبات و اعملوا صالحا


.::  عسل  درمانی   ::.

قرآن کریم – سوره نحل-آیه 69 :

(از درون شکم زنبور) شرابی به رنگهای مختلف خارج می شود که برای مردم شفاست .

 

توجه شود در تمام دستور العملهای زیر بعلت احتمال بروز مشکل برای بیمار در اثر استفاده از عسل غیر طبیعی حتما تاکید می شود از عسل طبیعی و مطمئن استفاده شود .

چشم درد : در شب یک قطره عسل را در داخل و گوشه چشم راست، و یکی در گوشه چشم چپ تان بریزید و آرام پلک بزنید تا در همه جای چشمتان پخش شود. مقداری سوزش خواهد داشت ولی وقتی چشمتان را ببندید، سوزش قطع می شود. این کار معمولاً توسط پزشک در یک دوره یک هفته ای تجویز می گردد و برای بهداشت چشم نیز انجام اینکار هر شش ماه در یک دوره یک هفته ای سفارش می گردد ولی برای افرادی که دارای سوزش چشم یا ناراحتی های چشمی هستند تحت نظر پزشک باید انجام شود.(تجویز دکتر روازاده)
گوش درد : هر شب دو قطره عسل در گوشتان بریزید. این کار معمولاً توسط پزشک در یک دوره پنج روزه تجویز می گردد و برای اثرپذیری بهتر بعد بهتر است بعد از اتمام دوره یک هفته ای که روغن زیتون را داخل گوشها می ریخته اند، این کار انجام شود. تذکر :اول- برای این کار به هیچ وجه عسل را نباید با آب مخلوط کنید . دوم- پس از ریختن عسل در گوش می توانید یک دستمال گرم هم بر روی گوش بگذارید تا عسل بهتر نفوذ کند.(تجویز دکتر روازاده )
دل درد : برای تسکین دل درد می توانید یک قاشق عسل را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و به آرامی و جرعه جرعه در عرض 5 دقیقه بنوشید و سپس مقدار ده الی پانزده دقیقه برروی شکم دراز می کشید تا درد تسکین یابد .(روایت از امام علی ع)
سردرد : مصرف عسل با سیاه دانه در تسکین سردرد می تواند موثر باشد به این صورت که سیاه دانه را آسیاب کرده پودر نمایید و با عسل مخلوط نموده و استفاده نمایید .(
سرماخوردگی : بهترین درمان برای سرماخوردگی بی شک استفاده از شربت آب و عسل و لیموترش است زیرا تاثیر بسیار خوبی بر روند بهبودی دارد و طرز تهیه آن به این صورت است که یک قاشق عسل را درون  لیوان ریخته و نصف لیموترش تازه را آب گرفته درون لیوان اضافه کنید و باقی لیوان را از آب جوشیده که سرد شده باشد پر کنید و آنقدر هم بزنید تا عسل کاملا حل شود و سپس شربت را به آرامی در مدت پنج دقیقه جرعه جرعه بنوشید و در صورت تکرار روزی سه مرتبه نیم ساعت قبل از هر وعده غذا و مصرف غذای خیلی سبک تاثیر آن را دو چندان می کند .(تجویز دکتر خدادادی)
آفت دهان : عسل را روی سیب مالیده و آنقدر در دهان نگاه داشته و می جویم که تا بصورت مایع در آمده و مقداری در دهان نگه داشته و به آرامی فرو می بریم و در کسانی که آفت دهان شدید است بجای خود سیب می توان از آب سیب با عسل استفاده نمود . انجام این عمل حداقل روزی سه بار در روز پیشنهاد می شود .( تجویز دکتر خدادادی)
یبوست : عسل خاصیت ملین داشته و در صورتیکه روزانه چند قاشق عسل مابین وعده های غذایی استفاده کنید در  لینت مزاج و رفع بیماری یبوست موثر خواهد بود .(تجویز دکتر خدادادی)
فشار خون : استفاده از شربت آب عسل و لیموترش روزانه سه وعده نیم ساعت قبل از غذا در تنظیم فشار خون بسیار سودمند واقع می شود . (تجویز دکتر خدادادی )
سرفه : غرغره عسل یا شربت آب و عسل در تسکین سرفه و برطرف کردن زخم های دهان و ورم گلو بسیار سودمند است .(سایت تبیان)
دیابت : در صورتیکه به مدت سه روز هیچ غذایی مصرف نشود و بیمار هر وقت احساس گرسنگی دارد یک لیوان شربت آب و عسل و لیموترش را بنوشد در تنظیم قند بیمار بسیار موثر واقع می باشد و شخص را از مصرف انسولین نیز بی نیاز می کند .
سوختگی : به منظور التیام یافتن سریعتر زخمهای ناشی از سوختگی استفاده از پانسمان با عسل بسیار مفید و موثر بوده و بهبود را تسریع نموده و مانع عفونت محل می شود . ضمن اینکه هنگام تعویض پانسمان به راحتی پانسمان از محل زخم جدا شده و بافت سلولی که تازه ایجاد شده را از بین نبرده و مانع خونریزی می شود .
عفونت : در صورت بروز هر گونه عفونت در بدن (مثلا عفونت دندان یا ... ) می توان حداقل  به مدت سه روز از مصرف هر غذایی اجتناب کرد و صرفا در این چند روز از شربت آب و عسل و لیموترش استفاده نمود .
زخم بستر : در صورتیکه زخم بستر را با عسل پانسمان نمایید بهبود بسیار چشمگیر حاصل خواهد شد و از عفونت و خونریزی زخم نیز جلوگیری می نماید .
تب کهنه : از امام موسی کاظم (ع) روایت است فرمودند : تب کهنه را با خوردن سه انگشت عسل مخلوط با سیاه دانه (کوبیده) بر طرف نمایید .
تقویت حافظه(درمان آلزایمر) : از امام رضا (ع) در کتاب طب الرضا روایت شده برای تقویت حافظه خوردن سه پارچه زنجبیل به همراه عسل بسیار نیکوست .
تهوع شدید : در مواردی که شخص دچار تهوع شدید ناشی از مسمومیت یا ویار درخانم های باردار شود در این صورت می توان یک لیوان شربت آب عسل و لیموترش تهیه نمود و داخل آنرا چند قالب یخ قرار داد تا کامل سرد شود سپس این شربت را به آرامی و جرعه جرعه در مدت 5 دقیقه به بیمار بخورانید درصورت عدم تهوع مجدد حداقل تا سه ساعت به بیمار چیزی خورانده نشود و بعد از آن به آرامی می توان به خوردن مایعات و غذاهای سبک اقدام نمود .
ضعف جنسی در مردان : به منظور تقویت قوه جنسی در مردان مصرف روزانه یک لیوان شیر و عسل صبح ناشتا پیشنهاد می گردد که می بایست در یک دوره سه هفته ای انجام گیرد .

 |+| نوشته شده در  سه شنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۸۹ساعت 9:20  توسط salamateee  | 
 
  بالا